A magyar nyelv napján elgondolkodtunk azon, hogy egy kis figyelmetlenség, egyetlen betű elírása, milyen kellemetlen helyzetbe sodorhatja a legjobb terméket is. Főleg akkor ha a hiba ezrekhez eljut, mielőtt fény derülne rá.
Az ember bármikor beleeshet abba a hibába, hogy a termékcímkét hibásan gyártya.
Ugye, hogy nem mutat valami jól ez a mondat így és ehhez igazán kiemelnünk sem kellett volna a hibát, mert egyből szemet szúr.
A magyar nyelv napja alkalmából egy pár szót ejtenénk arról, hogy milyen elírásokkal és helytelen írásjel használattal találkozhatunk egy-egy termékleírásban és öntapadó címkén. Ahogy mondják, az ördög a részletekben rejlik, és ez a mondás különösen igaz a pontos kommunikációra.
Amikre érdemes odafigyelnünk
- Mennyiség és mértékegység közé (törhetetlen) szóközt kell tenni. A törhetetlen szóköz egy speciális karakter, amely megakadályozza, hogy a mennyiség és a mértékegység elváljon egymástól egy sor végén. Ennek beillesztéséhez a legtöbb szövegszerkesztőben a Ctrl + Shift + szóköz kombinációt kell használni.
- Fontos, hogy a magyar ékezetes betűk megfelelően jelenjenek meg, mert bizony egyes betűtípusokban hiányoznak vagy rosszul jelennek meg az ékezetek, ezért a kiválasztásnál erre is figyelni kell.
- Az igekötők helyesírása is okozhat fejtörést mivel több szabály vonatkozik rájuk, például az egybe- és különírás kapcsán. Ha az igekötő az ige előtt áll, akkor egybeírjuk: (pl. átvétel, eltartható, megőrzés, elolvas), viszont ha az igekötő az ige után áll, különírjuk: (pl. olvassa el, tegye fel), és ez csak a jéghegy csúcsa.
- Egyelőre és egyenlőre megfelelő használata: egyelőre, azaz jelenleg még, míg az egyenlőre szó jelentése – egyenlő részekre.
- A rövidítések, mint a „tel.” vagy a „pl.”, mindig ponttal végződnek, és utánuk szóközt kell tenni a következő szóhoz.
- A címek helyesírása a következő: irányítószám után csak szóköz, város / falu után vessző és szóköz, utca név után szóköz és házszám után pont.
- Néha előfordul dupla szóköz és olykor a vessző is rossz helyen áll. A helyes megjelenítés: szó, vessző, szóköz, következő szó.
- Az egybeírás és különírás szabályai sem mindig egyértelműek, valamint a kisbetű és nagybetű helyes használatára is érdemes odafigyelni és ellenőrizni mielőtt kiadjuk az adott tervet a kezünkből.
Pontosság mindenek felett
Bár ezek a részletek első ránézésre talán kicsinek tűnnek, valójában nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy kommunikációnk igényes, professzionális és felhasználóbarát legyen. Sok esetben a sietség, vagy egyszerű elütés okozza a hibákat.
Érdemes azonban időt szánni önmagunk leellenőrzésére mielőtt véglegesítünk egy termékleírást, egy öntapadó címke szövegét, hogy minden a lehető legpontosabban szerepeljen, mert ahogy korábbi cikkünkben is írtuk, egy hibás szó mélyebb nyomot hagy, mint ezer tökéletes mondat!
A magyar nyelv a legszebb, de egyben a legnehezebbek egyike is a világon. Méltán lehetünk büszkék arra, hogy ezt a nyelvet beszéljük. A mai nap pont arra emlékeztet minket, hogy egy kincs van a birtokunkban és ezt a kincset úgy őrizhetjük meg legjobban, ha helyesen használjuk.
Keressen minket, hogy címkéje pontosan legyen szép.
Öntapadó Címke Nyomtatás – Ragaszkodjon hozzánk!