A vonalkódot, mint az automatikus azonosítás szimbólumát senkinek sem kell bemutatni, illetve mégis, hiszen sokan nem tudják, milyen nagyszerű lehetőségek bújnak meg a vonalai között. Az általunk gyártott öntapadó címkék nem kis százalékát teszik ki a vonalkódos címkék, szóval láttunk mi már karón varjút. Nézzen be velünk a vonalak mögé és ismerje meg a bennük rejlő kreatív erőt.
A vonalkód (általában) fekete vonalakból és az azok közti üres területekből álló kép. A kódolvasó piros fényét a fekete vonalak elnyelik, a fehér közök visszaverik, és ez utóbbiból nyeri ki a jelképben található információkat.
Ahhoz, hogy felfedjük az egyedi vonalkódokhoz vezető utat, először a tilalom völgyében kell szétnéznünk.
Amit nem lehet:
- vonal színnek választani a piros, a narancssárga és a sárga színt – mert ezek egyáltalán nem olvashatók
- fehér háttér helyett a sötétkék és sötétzöld hátteret, valamint a fekete alapon fehér csíkokat választani (szintén olvashatatlan a kódolvasó eszközök számára)
- a kód jobb és bal oldalán lévő nyugalmi térre bármilyen vonalat, grafikát, a háttértől eltérő színt nyomtatni
- maga a kód nem lehet túl apró a csomagoláson és a vonalak sem lehetnek se túl vékonyak, se túl vastagok
- átlátszó csomagolásra kerülő vonalkód háttere sosem lehet áttetsző
Amennyiben mindezek felett elsiklunk, lehetetlenné tesszük a leolvasás.
Amit alkalmazni kell, illetve szabad
- a vonalkód vonalai és a háttere nagy kontrasztban kell, hogy álljanak egymással, a legmegfelelőbb az általánosan használt fekete csíkok fehér alapon
- vonalszín szempontjából a fekete a legjobban olvasható megjelenítés. A sötétkék és sötétzöld még elfogadható
- a háttérszín tekintetében a fehér a legjobb. Elfogadható még a piros, narancssárga és a sárga de ezen esetekben különösen fontos, hogy a vonalak nagyon kontrasztosak, sőt lehetőleg feketék legyenek
- kód jobb és bal oldalán nyugalmi térnek lennie kell. Ránézésre olyan, mintha a vonalak keretbe lennének foglalva, ennek a területnek a méretét mindig az adott vonalkód mérete határozza meg.
- csak egyenes, folyamatos csíkok alkothatják a kódot
Ezek a legfontosabb betartandó szabályok, ha azt szeretnénk, hogy a kódunk azonosítható legyen a világ bármely részén.
A kreativitásnak engedve
A fenti kritériumokat betartva, az egyedi vonalkódokhoz vezető úton bátran elengedhetjük a fantáziánkat, így adhatunk valami pluszt a vonalkódunkkal a címke extravagáns megjelenéséhez.
Azaz, ha azt szeretnénk, hogy a vonalkód ne csak funkcionális, de igazán eredeti legyen olyan, ami a termék gyártóját, vagy a termék tulajdonságait tükrözi, megtehetjük.
Hogyan?
Az igaz, hogy a nyugalmi területen (a vonalak jobb és bal oldalán) nem lehet semmilyen grafika, mert csak akkor tudja az olvasó eszköz, hogy mettől-meddig tart a vonalkód.
S bár a kód csíkjai csak egybefüggők és egyenesek lehetnek, nem lehet bennük sem hullám, sem törés, a vonalak és az alattuk lévő számok között sem lehet semmilyen grafika, azonban maguk a vonalak felfelé meghosszabbíthatók, ott már görbíthetők, megtörhetők és alakzatokkal kiegészíthetők, vagyis szabadon alakíthatók.
Tehát, ha van ötlete, amit szeretne öntapadó címkén viszont látni, esetleg a vonalkód igénylés lebonyolítását is szívesen ránk bízná, akkor keressen minket és segítségünkkel a terméke, különleges csíkjaival úgy tűnik majd ki a tömegből, mint zebra a pónik közül.
Öntapadó Címke Nyomtatás – Ragaszkodjon hozzánk!