A mai napon egy teljes regény születhetne a magyar tudomány témakörében. Valamint egy hihetetlenül hosszú lista is készülhetne azokról a zseniális magyar elmékről, akik munkásságukkal és eredményeikkel mély nyomot hagytak történelmünkben.
A modern technológia világában körül nézve, bizony mindennapi eszközeink jelentős része magyar tudósok zsenialitását dicséri, többek között a számítástechnika, a nyomtatás és az öntapadó címkék esetén is.
A Számítógép magyar gyökerei
Neumann János neve örökre összeforrt a számítástechnikával, ám nem ő volt az egyetlen magyar, aki letette névjegyét az informatika világában. Kemény János társalkotója volt a BASIC programozási nyelvnek, amely több számítógép „beépített” nyelve lett és mellette az elektronikus levelezés (e-mail) úttörője is volt.
S bár Gutenberg neve a könyvnyomtatás szinonimájává vált, azt se feledjük, hogy a modern nyomdatechnika egyik újítója Gábor Dénes, a holográfia feltalálója volt. Az általa kidolgozott elvek nem csak a nyomtatásban, de a modern képalkotó eljárásokban is jelentősek. A hologramos címkék ma is szerves részei életünknek.
Örökségünk a mindennapokban
Ma, amikor egy e-mailt küldünk, kinyomtatunk egy dokumentumot, vagy amikor egy modern címke nyomtató egyetlen gombnyomásra készít el akár több ezer öntapadó címkét, tulajdonképpen több magyar tudós álmát látjuk megvalósulni egyszerre: a számítógépes automatizálást, és a pontos nyomtatást.
A magyar tudományos örökség a múltban gyökeredzik, a jelenben bőven termi gyümölcsét, a jövő generációjának pedig biztos forrása a folyamatos fejlődéshez.
Mi a magyar tudomány napján hálás szívvel és büszkeséggel gondolunk minden tudósra, akik a saját területükön maradandót alkottak. Ők tették le a jelen és a jövő technológiájának alapköveit, forradalmi gondolataikkal hozzájárultak a fejlődéshez és az életünk jobbá tételéhez.
Öntapadó Címke Nyomtatás – Ragaszkodjon hozzánk!