Öntapadó címke nyomtatás

Milyen a jó vonalkód?

2015. december 14. | Blog, GS1, Tudástár, Vonalkód

A boltok polcain ma már nem igen találkozni olyan termékkel, amelyen ne lenne vonalkód. Amin pedig nincs, a vásárlóknak kell azt felvonalkódozni (zöldségek, gyümölcsök mérése után).

Az EAN13-as vonalkód azonosítja az országot (Magyarország 599 vonalkód kezdettel rendelkezik – azonban ez csak azt jelenti, hogy Magyarországon igényelték a vonalkódot), a vonalkódban található az úgynevezett cégprefix, vagyis, hogy melyik céghez tartozik a vonalkód, és azonosítja az adott kiszerelésű terméket.

Ha szeretne Ön is vonalkódot, a linkre kattintva megtudhatja, hogy hogyan lehet Önnek is saját vonalkódja zseniális termékére!

A vonalkód többféleképpen kerülhet rá a termékre, vagy a csomagolás már tartalmazza, mert a zacskó/doboz már nyomtatva is lett, vagy utólag, címkézéssel teszik fel a vonalkódot illetve egyéb információkat. Ha nyomtatott címkére van szüksége, kérjen árajánlatot tőlünk most!

Ha Ön a felelős azért, hogy a vonalkód megfelelő minőségben kerüljön a termékre, akkor nem árt pár dolgot szem előtt tartani, hogy a vonalkódolvasók számára biztonsággal olvasható legyen, és ne dobják vissza áruját, hogy olvashatatlan a vonalkód, így nem tudják bevételezni.

1. Nyugalmi zóna a vonalkódban

A vonalkód előtt és után megfelelő mennyiségű üres helyet kell hagyni, hogy ne zavarja be a vonalkód-olvasót egyéb felirat vagy grafika

2. A vonalkód mérete

A vonalkódot nem lehet végtelenségig nagyítani vagy kicsinyíteni. Ha 100%-os vonalkód méret a 37×26 mm (szélesség x magasság), akkor a modulméret (fekete vékony volnal vastagsága) 0,33 mm. Az alap vonalkódot max 80%-ára lehet csökkenteni és max 200%-ra lehet nagyítani. Ezér azért fontos, mert a vonalkódolvasók különben nem tudnák átfogni ezt a méretet.

3. A vonalkód színe, színes vonalkódok

A vonalkódolvasók a visszavert fehér, és az elnyelt fekete részek közötti váltakozást „olvassák”, így fontos, hogy kontraszt legyen a világos és sötét vonalak között.

Legcélszerűbb a fehér-fekete, de világos-sötét párosítás is megfelelő lehet. Kivéve a piros, mert arra „vak” a vonalkódolvasó általában.

Átlátszó hordozó (címke) esetén, ha a felület, amire ragasztják nem fehér (vagy világos), javasolt fehér alányomást kérni, hogy a vonalkód + nyugalmi zóna mögött meglegyen a kellő kontrasztos rész.

vonalkodszin

Forrás: GS1hu.org

4. A vonalkódok elhelyezése

A vonalkódnak egyben látszódnia kell. Nem lehet a doboz szélén úgy, hogy az meg legyen törve, vagy a kedvencünk, egy uborkára nem szabad gyűrűszerűen rátekerni. A vonalak hosszanti iránya legyen keresztbe az uborka hosszanti irányára. Vagy palackoknál:

delishop3_packaging_design

Forrás: packagingcity

Kérje segítségünket a vonalkódokkal illetve a címkékkel kapcsolatban!

Tartozzon Ön is elégedett ügyfeleink népes táborába! Kérjen ingyenes, kötelezettségmentes ajánlatot most!

 

 

 

Öntapadó Címke Nyomtatás – Ragaszkodjon hozzánk!

Bármit kérek, megoldják, pontosan úgy, ahogy kértem. A személyes egyeztetés is erősségük. Türelmesen, minden problémára segítenek megoldást keresni.

Az internetnek hála találtam weboldalára, és az ott látottak alapján döntöttem, hogy ajánlatot kérek. Szerencsére messze jobb volt a többi válasznál, a segítőkészségétől nem is beszélve.

Ami tetszett, hogy folyamatos volt a kommunikáció, nem éreztük úgy, hogy aggódnunk kellene, valami félrecsúszott, mert megfelelő minőségű, és mennyiségű információval voltunk ellátva. Legközelebb is Önöket választjuk ha címkenyomtatásra lesz szükségünk.