Annyi minden szól az RFID mellett, hogy a kérdés, nem az, hogy miért éppen az RFID, hanem inkább az, hogy már miért ne?
Néhány szó arról, hogy mennyire megkönnyíti és meggyorsítja a munkáját, ha az Ön cége a termelés, gyártás, raktározás, kereskedelem, logisztika területén mozog, az általa generált haszonról nem is beszélve. Olyan dinamikusan fejlődő technológiáról beszélünk, amivel kapcsolatban megállja a helyét a sokszor hallott mondat:
“Aki kimarad, az lemarad.”
Ne tegye! Vegye, vagyis alkalmazza, mert megéri. Néhány szó arról, hogyan is működik és mit ad ez a rendszer a vállalkozásához.
A rövidítés mindent elmond a technológiáról: R: radio (rádió) F: frequency (frekvenciás) ID: IDentification (azonosítás).
Bővebben, adott egy transponder (tag), amelynek része egy microchip, ami tartalmazza az információt, ezt mi tehetjük (tetethetjük) bele, és egy rádióantenna, ami segít a kiolvashatóságban, ezen felül kell egy olvasó, amely a rádió hullámait „meglovagolva” kapcsolatot teremt a tag-gel (nevezzük címkének) és kinyer minden naprakész információt.
Ezt az “okos címkét” többféle kivitelben kaphatjuk: a chip lehet öntapadó címkére ragasztva, beléptető- (vagy bank)kártyába laminálva, vagy éppen kulcstartókarikára akasztható biléta formájában, netán a különleges felhasználáshoz igazítva (például egy kis tokban, amit bele lehet varrni egy fürdőköntösbe, lepedőbe, törölközőbe, így könnyítve meg a mosodai azonosítást).
Az RFID tag nem igényel közvetlen rálátást, és közelséget, azaz nem szorítja szűk korlátok közé a beolvasást. Mivel nem érzékeny az irányultságra, nem kell olyan precízen ráirányítani az olvasófényt, és precízen tartani a címkét, hogy leolvasható legyen pl. a vonalkód róla.
Egyszerre nagyobb mennyiségű termék „élettörténete, útja, tulajdonsága” tehát minden specifikációja leolvasható (pl. raklapnyi áru adatai átmozgatásnál, vagy vásárlásnál a kapun történő kosár áttolással). Így a gyorsaság is borítékolható. Az RFID tag-ben lényegesen nagyobb mennyiségű információ fér el (még a QR kódnál is), például lehetővé teszi a termékek egyedi azonosítását (ami élelmiszerbiztonsági előírásként is már előkerült… nem csak az az információ lesz kiolvasható, hogy “téliszalámi”, hanem az is, hogy melyik gyártási egységben (sarzs… főzet…) készült, melyik műszakban stb. – egy háttéradatbázis segítségével)
A transponderek emberi beavatkozás nélkül, teljesen automatikusan olvashatók, további előnyei, hogy újra írhatók, többször használhatók (mostoha körülmények között is). Szennyeződésen, festésen, sáron, műanyagon és fán keresztül is olvashatjuk, azaz mondhatni “tűzön vízen keresztül” működik. A passzív RFID tag élettartama pedig gyakorlatilag korlátlan.
Nem használja még, de érdekli a rendszer? Érdemes utána járnia és szakértők segítségével a saját profiljára szabni.
Amennyiben használja és RFID tag-re, vagy bármilyen eszközre (olvasó, adatgyűjtő, nyomtató) van szüksége, akkor keressen minket és segítünk.
Öntapadó Címke Nyomtatás – Ragaszkodjon hozzánk!