Az alábbiakban néhány tippet, javaslatot adunk a grafikai elemekhez, amelyeket az elmúlt évek során tapasztaltunk
Méret
A termék csomagolása határozza meg. Ha kis helyünk van, ne alkalmazzunk nagyon részletgazdag grafikát, mert – bár nyomtatási technológiánkkal olykor meglepő eredményeket sikerül elérni – nem adja ki azt a szépséget apró méretben, mint nagyban.
Színek
Alapvetően kétfajta színezési eljárással érdemes gondolkodni.
Ha fénykép jellegű színes címkét szeretne 4 nyomdai színből (ciánkék, magenta, sárga, fekete) keverjük ki a pixeleket, mint egy hagyományos színes nyomtató.
Ha meghatározott szín(eket) szeretne látni úgynevezett direkt színekkel dolgozunk, ez olyan, mint a falfesték, hogy nem a címkén keverődnek ki a színek (a szem mossa össze az apró pontokat), hanem már a festékesvödörben készül „a szín”. Ezt pantone színskálával tudja megadni, hogy valóban pontosan az a szín legyen a címkéjén.
6 színes nyomdagépünkkel a két megoldás együttesen is alkalmazható!
Kifutó
Ha „faltól falig” tart egy elem, a grafika kivágása miatt kifutót szoktunk kérni, mivel a vágásnak van egy nagyon kis pontatlansága, és ha pont a címke elméleti széléhez kerülne egy „flekk” (adott színű nagyobb elem), akkor egy tized milliméter elcsúszás is világító fehér címkét eredményezhetne. A grafika egysége nem azon a tized milliméteren múlik, de a fehér kivillanás az csúnya.
Színátmenet
Fontos figyelembe venni, hogy a színátmenetet a festékpöttyök sűrítésével-ritkításával tudjuk elérni. Ez bizonyos esetekben szép, más esetekben kevésbé. Érdemes ez ügyben egyeztetni.
Betűtípusok
Érdemes a számítógépen található előre telepített betűtípusok helyett az interneten – akár ingyenesen – hozzáférhető betűtípusok között keresni alkalmasat. Külön tudományág a tipográfia, de alapelvnek az mondható el, hogy két betűtípus „keverése” esetén (egymás mellett alkalmazás), minél nagyobb „kontrasztot” alkossunk az alábbiakból:
- talpas/talpatlan/speciális
- vékony/vastag (fékövér, kövér)
- álló/dőlt
- kis/nagy
- stb.
Minél nagyobb a különbség két betűtípus között, annál jobban néz ki. Természetesen az ésszerűség határain belül.
Ha Ön készíti a grafikát, javasolt a szövegeket görbévé alakítani és/vagy csatolni a használt betűtípusokat!
Szöveg elhelyezése
Tagoltan célszerű, hogy könnyen áttekinthető legyen a kívánt adat (pl. használati utasítás, összetevők, gyártó/forgalmazó, lejárati idő)
A mérete meg kell, hogy feleljen az előírásoknak (1,2 mm-es x magasság)
Vonalkód
Amennyiben rendelkezik vonalkóddal, és maga szeretné rátenni a grafikára, az alábbi oldalt szoktuk ajánlani. Elhelyezésekor mindenképpen figyeljen, hogy ha hengeres dobozra kerül, a vonalkódnak nem szabad „görbülnie”, a csíkok a görbületre merőlegesen álljanak! Mérete legalább 38 mm széles legyen! Fontos a világos háttér és a sötét vonalkód csíkok!
Ha pedig szeretne vonalkódot igényelni, segítünk!